Uczniowie klasy ósmej na lekcjach fizyki uczą się wykonując doświadczenia. Ostatnio budowali obwody elektryczne, mierzyli napięcie i natężenie prądu, a także uczyli się pracować grupie.
Doświadczenia klasy ósmej
- 2
Dzień Pluszowego Misia w tym roku spędzaliśmy w zaskakujący sposób.
- 20
Uczniowie w tym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim programie Ratownicy Czytelnictwa, co skłania ich do udziału w akcjach zachęcających do czytania książek. Kolejną naszą akcją były obchody Dnia Pluszowego Misia.Uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego przy wsparciu biblioteki szkolnej Dzień Pluszowego Misia zaczęli obchodzić już 28 listopada. Dzieci przyniosły do szkoły wiele, naprawdę wiele ślicznych, milutkich misiów i zaczęła się zabawa. Uczniowie piekli misiowe ciasteczka i częstowali inne dzieci; kolorowali misiowe kolorowanki; bawili się w misiowe zabawy; oglądali bajki o misiach; śpiewali piosenki; fotografowali się z misiami i robili wiele innych misiowych rzeczy. Radości nie było końca, bo czy jest coś fajniejszego niż zabawa z przyjaciółmi w towarzystwie ulubionych maskotek?Ponadto w tym roku z okazji Święta Misia 29 listopada 2023 r. wczesnym porankiem uczniowie klasy pierwszej i drugiej wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie. Wzięli udział w nowej edycji programu edukacyjnego do wystawy „Porysujemy o Krośnie”. Poprzez ciekawy wernisaż o Krośnie profesor Beaty Malinowskiej-Petelenz i architekta krośnieńskiego Wojciecha Wierdaka zapoznały
się z historią Krosna. Uczniowie z uwagą zastanawiali się i dyskutowali, co wyróżnia Krosno na tle innych miast w Polsce. Wysuwali trafne wnioski. Podczas lekcji ze sztuką dzieci wzbogaciły wiedzę o zawodzie architekta. W ciekawy sposób dowiedziały się, że każdą budowlę należy najpierw szczegółowo zaplanować. Wcieliły się w rolę architekta i samodzielnie zaprojektowały swój wymarzony dom. Zadowolone i wzbogacone historią okolic Krosna wróciły do szkoły.
Rozstrzygniecie konkursu szkolnego „JESIENNY OBRAZ”
- 2
W dniu 30 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu szkolnego „Jesienny obraz”. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas I-IV. Wszystkie obrazy zachwyciły estetyką wykonania, pomysłowością i różnorodnością wykorzystania materiałów naturalnych. Obrazy można oglądać i podziwiać na holu naszej szkoły.
Miło nam poinformować, iż
I miejsce zdobyli uczniowie:
Lena Dziadosz- kl. I
Karolina Jastrząb- kl. II
Ana Malena- kl. I
II miejsce:
Ameli Łukasik- kl. II
Nikola Szarzyńska- kl. III
Milena Żurkiewicz – kl. I
III miejsce:
Laura Piotrowska – kl. II
Gabriela Frydrych – kl. III
Adam Szarzyński kl. I
Wyróżnienia zdobyli:
Maria Kędra – kl. III
Michał Kobak – kl. III
Hubert Wróbel – kl. III
W konkursie wzięli udział również uczniowie: Marcin Trznadel (kl. I), Oskar Rypyść (kl. I), Maja Kozik (kl. II), Joanna Rodzinka (kl. II, Partyk Piękoś (kl. III), Antoni Piotrowski (kl. III), Szymon Zięba (kl. III)
Gratulujemy !!!
Pełna miska dla schroniska- zbiórka dla zwierząt zakończona sukcesem!
W naszej szkole w październiku przeprowadziliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla psów i kotów. Zgromadziliśmy spore ilości karmy, zabawek i innych akcesoriów, które zostały przekazane do Przytuliskaw Turaszówce, współpracującego z Krośnieńskim Stowarzyszeniem Ochrony Zwierząt w Krośnie. Za zaangażowanie w akcję i zrozumienie potrzeb czworonogów otrzymaliśmy serdeczne podziękowania!Cieszymy się, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.
Wycieczka do Muzeum Kultury Szlacheckiej
- 18
Uczniowie klas III i IV w ramach integracji klasowych zwiedzili Dwór - Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej. W piwnicach stworzono pracownię piernika, w której wszyscy brali udział w kreatywnych warsztatach pieczenia i dekorowania pierników. Zajęcia odbyły się w piwnicach dworu, który kiedyś należał do sławnych z wypieku pierników Cystersów. Ta doskonała zabawa przybliżyła uczniom lokalne zwyczaje i tradycje czyli szczególny czas jakim są przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie brali również udział w lekcji muzealnej, w której przewodnik zapoznał ich z ciekawą historią dworu oraz wystrojem wnętrz muzeum - tradycyjnej siedziby szlacheckiej.
Rajd Andrzejkowy
- 13
Uczniowie klas III, IV, VII po raz pierwszy wzięli udział w kolejnym rajdzie organizowanym przez krośnieński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego przeszedł do historii.
Trasa piesza: Szklary – Bania Szklarska (695 m npm) –Przełęcz Szklarska
Rajd zakończył się w Rymanowie Zdroju wspólnym ogniskiem oraz niespodzianką w postaci lania wosku i wróżb. Na rozpalonych jednorazowych drewnianych kuchenkach dzieci w specjalnych tygielkach topiły wosk, który następnie wylewały do miseczek z wodą. Interpretacja kształtów z wosku budziła coraz to nowe salwy śmiechu – wyobraźnia i inwencja były górą.
Wycieczka do Nadleśnictwa w Strzyżowie
- 5
22 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I-II udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Strzyżowie. Celem wycieczki było, m.in. zapoznanie ze zmianami zachodzącymi w świecie roślin i zwierząt jesienią w lesie oraz przestrzeganie zasad ochrony przyrody. Po dotarciu na miejsce pani leśnik opowiedziała dzieciom wiele interesujących informacji na temat zwierząt, sposobu zachowania się w lesie oraz dokarmiania zwierząt zimą. Dzieci dowiedziały się m. in. jakie mamy warstwy lasu, porównywały wielkość poroży leśnych zwierząt, zobaczyły realne rozmiary zwierząt. Następnie obejrzeliśmy ekspozycję zwierząt, materiału przyrodniczego, drzew. Dla dzieci biorących udział w akcji „Ratownicy czytelnictwa” interesującą informacją okazał się fakt, że książki i bajki, które czytają wykonane są z drewna. Wyjazd do nadleśnictwa obfitował w wiele ekscytujących wrażeń.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W dniu 20.11.2023 w obchody włączyła się także nasza szkoła. W poniedziałek uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka poprzez ubranie się w kolorze niebieskim. Zorganizowaliśmy apel, aby przypomnieć dzieciom ich prawa, ale także obowiązki. Uczniowie starszych klas przypomnieli wszystkim jakie są prawa dziecka i gdzie szukać pomocy w przypadku ich łamania. Dowiedzieliśmy się jak działa UNICEF. Ponadto podczas lekcji wychowawczych uczniowie podjęli tematy zarówno o prawach dziecka jak i o tolerancji i dyskryminacji.
21 listopada na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. To szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, czy szanujemy swoje prawa i czy jesteśmy tolerancyjni.
Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi!
Bądźmy życzliwi, a będziemy szczęśliwi !
#goblue, #unicefpoland, #WorldChildrensDay
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
17 listopada 2023r obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.
W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia dla wszystkich uczniów klas III-VIII. Uczniowie, którzy udzieli bezbłędnych odpowiedzi na wszystkie zadania otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tej akcji , a zwycięzcom gratulujemy.
Wycieczka do Generatora Nauki w Jaśle
- 15
W dniu 16 listopada uczniowie klasy I, II i oddział przedszkolny wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Generatora Nauki w Jaśle. Generator Nauki to nowoczesne i innowacyjne miejsce, które posiada bardzo bogatą ofertę edukacyjną i kulturalna dla uczniów a także dla dorosłych. Uczniowie mogli skorzystać z wystaw stałych, gdzie poprzez doświadczenie mogli poznać dane zjawiska, dowiedzieć się jak nauka i technika wykorzystywana jest w codziennym życiu. Wystawa inspirowała uczniów do poszukiwania, analizowania i praktycznego zastosowania danych ekspozycji. Ciekawym miejscem była również strefa kreatywnej zabawy. To tutaj uczniowie budowali miasta wykorzystując grę Smart City EN19, wyszywali, wykonywali prace plastyczne z różnych materiałów, bawili się różnymi klockami od dużych do małych gabarytów. Ostatnim przystankiem wycieczki była Medioteka, do dyspozycji uczniów były multimedia, tablice interaktywne, gry planszowe i strefa czytelnika z pięknymi książkami.
Czas przeznaczony na pobyt w Genaratorze Nauki wykorzystany został przez uczniów bardzo efektywnie. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wszyscy wrócili szczęśliwi do szkoły.
Archiwum Aktualności