• Kilka słów o naszej szkole.

• Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich jest szkołą publiczną. Szkoła mieści się we własnym budynku na działce o powierzchni 69 arów. Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Wojaszówka. Obsługę finansową prowadzi Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Szkół i Przedszkoli w Wojaszówce.

Do szkoły uczęszczają dzieci zamieszkałe na terenie Łęk Strzyżowskich, Bartnego, Pietruszej Woli, Rzepnika
          i Przybówki.

Dzieci, których droga do szkoły przekracza odległości wymienione w ustawie dowożone są do szkoły autobusami. Opiekę nad nimi sprawują zatrudnieni pracownicy szkoły. Pełne koszty dowożenia pokrywa Urząd Gminy Wojaszówka.

Nauka w szkole odbywa się na jedną zmianę w 8 oddziałach i salach lekcyjnych o powierzchni spełniającej wymagania sanitarne. W tej liczbie jest 5 sal o powierzchni 60 m2. Pozostałe są wystarczające do prowadzenia zajęć. W szkole pracuje 25 nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami, legitymujący się wykształceniem wyższym magisterskim. Wszyscy są zatrudnieni zgodnie z posiadanym kwalifikacjami. Obsługę stanowi pięciu pracowników.

Corocznie kształci się u nasponad 100 uczniów, którzy odbywają zajęcia szkolne w 8 oddziałach, każdy oddział
          w swojej sali. Średnia liczba uczniów w oddziale wynosi 17.

Szkoła ma wysoki poziom nauczania, a jej absolwenci bez trudu kontynuują naukę w szkołach średnich i uczelniach wyższych.

Nauczyciele mają wysokie kwalifikacje i biorą udział w kształceniu ustawicznym. W szkole odbywa się wiele zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia kierunkowe uczniów.